شرکت پیشگام آوای اطمینان

پـــــــــیشگامـ تریــــــــــــد

09128582740

ترخیص کالا از گمرک خرمشهر

پس از گمرک شهید رجایی، گمرک خرمشهر به عنوان دومین گمرک کانتینری کشور شناخته شده و از جمله بزرگترین گمرکات دریایی حوزه خلیج فارس شناخته می شود. ترخیص کالا از گمرک خرمشهر برای تجار و بازرگانان داخلی و خارجی از اهمیت بالایی برخوردار است، در واقع موقعیت جغرافیایی مناسب این گمرک از جمله مهم ترین دلایل انتخاب تجار می باشد؛ اما باید بگوییم که پیش از جنگ ایران و عراق حدود 90 درصد از واردات کشور از طریق این گمرک انجام می شد؛ اما امروزه بیشتر واردات بخش خصوصی کشور به وسیله گمرک خرمشهر انجام می پذیرد.

خرمشهر از جمله شهرهای جنوبی کشور می باشد که با چند کشور همسایه از جمله عراق مرز زمینی و دریایی دارد. موقعیت جغرافیایی این بندر بزرگ در تجارت های منطقه اثر گذاشته و پس از سال ها سابقه واردات و صادرات امروز این گمرک به عنوان یکی از بزرگترین گمرکات کشور شناخته می شود و روزانه حدود 4000 الی 6000 تن کالا توسط این گمرک ترخیص می شود. همچنین گمرک خرمشهر یکی از مهم ترین گمرکات در ترخیص انواع لوازم خانه و تجهیزات آشپزخانه به شمار می آید.

از ویژگی های بندر خرمشهر می توان به اتصالات دریایی، زمینی و راه آهن که در نقل و انتقالات کالاهای وارداتی بسیار موثر واقع می شوند، اشاره کرد. گمرک خرمشهر در منطقه آزاد تجاری – صنعتی اروند قرار گرفته و از مزایای تخفیف 25 درصد سود بازرگانی برخوردار می باشد، همچنین تجهیزات مدرن این گمرک در تخلیه و بارگیری کالاهای وارداتی از جمله دیگر دلایل تجار در انتخاب این بندر برای ترخیص کالاهای وارداتی می باشد.

با این تفاسیر ترخیص کالا از گمرک خرمشهر مزایای مختلفی چه از نظر سود بازرگانی و چه از نظر نقل و انتقالات سریع کالا به نقاط مختلف کشور برای تجار و بازرگانان به همراه دارد و موجب می شود که این بندر پس از بندرعباس به عنوان یکی از بزرگترین بنادر تجاری کشور شناخته شود. در ادامه به منظور آشنایی بیشتر با مزایای ترخیص کالا از گمرک خرمشهر، به چند مورد مهم از مزایای این انتخاب می پردازیم.

مزایای ترخیص کالا از گمرک خرمشهر

گمرک خرمشهر با مرز جغرافیایی که با کشورهای همسایه از جمله عراق دارد، یکی از مهم ترین بنادر تجاری کشور محسوب شده و در اولویت های انتخاب تجار قرار می گیرد. این بندر با عراق مرز دریایی و زمینی داشته و از جمله تجارت های ترانزیت کشور از طریق این بندر انجام می شود.

تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری کالا، انبارهای بزرگ و مجهز، تخفیفات ویژه در پرداخت های گمرکی و دسترسی به راه های زمینی، دریایی و راه آهن های کشور از جمله مهم ترین مزیت های ترخیص کالا از گمرک خرمشهر شناخته می شوند؛ اما مزایای ترخیص کالا از گمرک بندر خرمشهر تنها به این چند مورد ختم نشده و ترخیص کالا از این گمرک می تواند مزایای دیگری نیز برای تجار داشته باشد که در ادامه این بخش آن ها را عنوان می کنیم:

 • تسهیلات ویژه جهت انتقال کالاهای تولید شده توسط تولیدکنندگان منطقه
 • برخورداری از ۲۵% تخفیف سود بازرگانی
 • ترانزیت زمینی و دریایی کالا به کشور عراق با ترخیص کالا از گمرک خرمشهر
 • تدوین قوانین و مقررات مشخص برای اشتغال نیروهای انسانی منطقه
 • انتقال ارز به خارج از کشور بدون هیچگونه محدودیت های قانونی در این گمرک
 • برخورداری از قوانین و مقررات خاص بیمه و تامین اجتماعی مناطق آزاد در این گمرک تجاری
 • معافیت های مالیاتی ۱۵ ساله برای انجام تمام فعالیت های بازرگانی تا حدود 30 سال
 • این بندر از جمله مناطق آزاد کشور شناخته شده و صدور روادید اتباع خارجی به راحتی در این گمرک انجام می شود.
 • ورود و ترخیص انواع مواد اولیه ، قطعات و ماشین آلات بدون عوارض گمرکی در گمرک خرمشهر
 • برخورداری از تجهیزات نقل و انتقالات دریایی و شناورهای مجهز و مدرن در انتقال کالاهای وارداتی به گمرک
 • موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب و نزدیکترین منطقه آزاد تجاری–صنعتی جنوب کشور به کشورهای کویت، عراق و آسیای مرکزی
 • استفاده از تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری کانتینر در ترخیص کالا از گمرک خرمشهر
 • گمرک خرمشهر از جمله بزرگ ترین پایانه های مسافری – دریایی خاورمیانه را دارد.

مراحل ترخیص کالا از گمرک خرمشهر

ترخیص کالا از گمرک خرمشهر همچون سایر گمرکات مطابق با قوانین صادرات و واردات کشور انجام شده و مراحل و تشریفات گمرکی خاص خود را دارد. بنابراین بهتر است در آغاز تجارت خود از یک مشاور بازرگانی یا ترخیص کار گمرک در زمینه انجام تمامی مبادلات تجاری خود کمک بگیرید.

بازرگانی پیشگام تجارت آوا با ارائه خدمات ترخیص کالا از گمرکات کشور همواره آماده خدمت رسانی به تجار و بازرگانان کشور می باشد. شما می توانید با مشاورین شرکت تجاری ما تماس گرفته و با دریافت مشاوره بازرگانی در تمامی حوزه های تجاری، امور بازرگانی تجارت خود را برنامه ریزی نموده یا به کمک ترخیص کاران حرفه ای ما نسبت به ترخیص کالاهای خود از تمامی گمرکات کشور اقدام نمایید.

در زمینه بررسی مراحل ترخیص کالا از گمرک خرمشهر همواره لازم است مراحل دریافت مجوزهای واردات و ترخیص کالا و مراحل ثبت سفارش در سامانه تجارت کشور را در اولویت های کار خود قرار دهید تا در زمان ترخیص مرتکب تخلفات بازرگانی نشده و تجارت خود را به شکل کاملا قانونی به انجام رسانید.

اسناد و مدارک مورد نیاز ترخیص کالا همچون پروفرما، پیش فاکتور، پکینگ لیست، ترخیصیه ها، پرداخت های بانکی، مجوزهای واردات و ترخیص کالا، برگه های تخلیه و بارگیری، مجوزهای ورود کالا به انبار گمرک و … را حتما پیش از مراجعه به گمرک جمع آوری نموده و به اداره گمرک تحویل دهید تا مجوز خروج کالاها از گمرک در اسرع وقت صادر شود.

ترخیص کار حرفه ای تمامی مدارک را با دانش و تجربه خود تهیه نموده و حضورا در گمرک مراحل ترخیص را برای شما پیگیری می کند. بنابراین انتخاب و استخدام یک ترخیص کار حرفه ای می تواند همواره ایده آل ترین و بهترین گزینه در ترخیص انواع کالاها از گمرکات کشور باشد. بدین ترتیب می توانید از شرکت های معتبر و باسابقه در این زمینه کمک بگیرید.

مشاورین شرکت بازرگانی پیشگام تجارت آوا در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه صادرات و واردات انواع کالاها به کشور می باشند. شما می توانید با سپردن امور بازرگانی تجارت خود در وقت و هزینه های خود صرفه جویی نموده و با سرعت و علم بیشتری تجارت خود را گسترش دهید.

amir mohebi وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *